“SIR” ELMALI’DA SAHNELENDİ

Antalya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın 3 sezondur devam ettirdiği ve halkın büyük bir ilgi gösterdiği İlçe Turneleri Projesi’nin bu haftaki durağı Elmalı oldu. Danimarkalı sanatçı Soren Ovesen’in yazdığı ve yönettiği “Sır” adlı oyunu sahneleyen Antalya Şehir Tiyatroları, Elmalılı Çocuklar tarafından çok beğenilerek uzun süre alkışlandı.

1

İlçe Turneleri Projesi ile oyun sahnelemeye uygun şartların bulunduğu tüm ilçelere giderek kültür ve sanatı toplumun her kesimine yaymayı hedefleyen ve Türkiye’nin tek Çocuk ve Gençlik Tiyatrosu Birimine sahip kurum tiyatrosu olan Antalya Şehir Tiyatroları özellikle çocuk oyunlarının turnelerine büyük önem veriyor. Bu sayede kişisel gelişim için büyük önemi bulunan sanatsal etkinliklerin, özellikle tiyatronun yaratıcılık ve üretkenlik üzerindeki olumlu etkilerinden tüm il çapındaki çocukların faydalanabilmesi sağlanıyor.

İlçe Turneleri Projesi sayesinde özellikle merkeze uzak, kırsal bölgelerde yaşayan pek çok çocuğun hayatında ilk defa tiyatro izleme şansına sahip olduğunu söyleyen Antalya Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Özgür başta çocuklar olmak üzere tüm halka tiyatro sanatının ulaşmasında en büyük desteğin Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Menderes Türel ve onun sanatsal vizyonu olduğunu sözlerine ekledi.

Kaydet

FB İletişim