" 1980’li yılların başında Antalya Belediye Tiyatrosu olarak çıktığımız bu yolda bir grup tiyatro tutkunu tarafından kurulmuş olan bugün ki Antalya Şehir Tiyatrosu geçmişten günümüze bizlere imkansız denilen bir aşkın öyküsünü anlatmaktadır.

Tarihimiz 1980 yılların öncesine dayansa da  resmi olarak 1983 yılında ‘’Ormanın Bekçileri’’ adlı oyunla perdelerimizi açtık. 1983 yılından sonra her yıl devamlı bir şekilde oyun üretip Antalya seyircisine sunduk.

Oyunların Antalya’da ki bütün etkinliklerin yapıldığı bir salondan oynandığı ve oyuncuların sahnenin altında kapısı olmayan küçücük penceresi bulunan bir yerde hazırlandığı, dekorların oyuncular tarafından hazırlanıp, taşınıp, kurulduğu günlerden; teknik ve tasarımcı ekibimizin atölyemizde dekor ve kostümlerimizi yarattığı, kendi alanında yetkin personele sahip modern ses ve ışık sisteminin olduğu, oyuncularımızın her türlü ihtiyacını karşılayan rahatça prova yapabildiğimiz ve oyunlarımızı oynayabildiğimiz bize ait sahnemizin olduğu günlere geldik.

Antalya Şehir Tiyatrosu Kent içinde ve kent dışında turnelerle, Anadolu’da ve yurt dışında bir çok  temsilleriyle sayısız etkinlikle seyirciyle buluştu.

Geçmişten günümüze 40 yılı aşkın süredir yürüdüğümüz bu yolda emeği geçen oyuncularımıza, teknik ekibimize, idari personelimize, kıymetli seyircilerimize ve bize dokunan herkese teşekkürlerimizi bir borç biliriz.

Alkışlarınız hiç susmasın, perdelerimiz hiç kapanmasın.. "