Fırsat Reyonu (K.O / 8+)

Oyunumuz bir markette geçmektedir. Hepimizin hemen hemen her gün uğrayıp çeşitli ihtiyaçlarımızı aldığımız marketlerde kimi zaman ve anons edilen saatlerde “Fırsat Reyonu” nda indirimli veya daha uygun fiyatlı ürünlerin sunulduğu bölümler vardır. Oyunumuz işte bu fırsat reyonuna uğrayıp fırsatları gözden geçiren müşterilerin kimi zaman aldıkları, kimi zaman deneyip bıraktıkları ürünler ve durumları anlatır.
Birbirinden farklı 4 kuklalı oyun işte bu fırsat reyonunda sırasıyla oynanmaktadır.

Birinci bölümde yalnız bir domatesin salça kutusu ve bir martı ile geçen arkadaşlık hikâyesini izleriz reyondaki raflarda.

İkinci bölümde roman yazmaya çalışan ama bir türlü romanının konusuna karar veremeyen bir yazarın kırtasiye reyonundaki A4 kâğıtlarıyla olan macerasını anlatır.

Üçüncü bölümde marketten alacağına karar veremeyen bir müşterinin markette çalışan tezgâhtarla olan iletişimini anlatır ve aslında aradığı şeyin arkadaşlık ve sevgi olduğunu görürüz.

Dördüncü ve son bölümde ise oyunun başından beri markette koşturup duran bir müşterinin aslında lavaboyu aradığını anlarız.
Oyun, marketteki tüm müşterilerin sonunda aradıklarını buldukları mutlu bir alışveriş sepeti tablosuyla sonlanır.
Tüketim hepimizin değişmez ihtiyacıdır, ancak neyi aradığımız ve ne kadar almamız gerektiği öğrenmemiz gereken bir bilgidir. “Fırsat Reyonu” ise hepimizin her gün karşılaştığı bir yerdir.

Oyun Süresi: 50 dakika / Tek perde

  • OYUNUN ADI : Fırsat Reyonu
  • HİKAYE/YAZAR : AŞT Kukla Tiyatrosu Ekibi
  • KONSEPT/YÖNETMEN : Çağlayan SEVİNÇER
  • OYUNUN TEMASI : Dostluk ve arkadaşlık duygularının günlük tüketimimiz içerisinde azalması
FB İletişim