Geç Kalanlar (Y.O)

Bütün ilişkiler güzel başlar. Bütün evlilikler bir masal havasında geçer ilk yıllarında. Sonra zaman vurur insanları, en hassas yerlerinden. İncelikler unutulur, güzel sözler tükenir, yargılar ön yargılara, davranışlar alışkanlıklara dönüşür.

Geç Kalanlar’da anlatılan hepimizin hayatı aslında. Bizim, sizin ve onların hayatı. Birbirlerini hala seven ama bunu söylemeyi unutmuş, en değerli anların yanından sessizce yürüyüp geçmiş genç bir çiftin geri dönüş çabası. Oysa ne zamanı almak mümkündür geri, ne de ağızdan çıkan bir sözü. Beraberken kıymet bilmek, yaşamımıza yıllar değil, yıllarımıza yaşam katmaktır önemli olan. O yüzden sımsıkı tutun hayatı, en sağlam yerinden o sizi bırakmadan önce.

Hüznün sevinçle kavrulduğu, gözyaşlarının kahkahayla yoğrulduğu, sade, sıcacık ve samimi bir oyun Geç Kalanlar. Pervin Ünalp’ın kaleminden dökülen sözler, Nofel Valiyev’in yönetmenliği eşliğinde can buluyor ABT Sahnesi’nde ve duygusal bir yolculuğa çıkarıyor sizleri yetenekli oyuncularımızın eşliğinde.

Oyun süresi: 120 dakika / 2 perde

Yazar: Pervin Ünalp Yönetmen: Nofal Valiyev Proje Başkanı: Mustafa Doğan Ayhan Yönetmen Yardımcısı/Dramaturg: Ruteba Doğan Dekor Tasarım: Musa Öçal Kostüm Tasarım: Gizem Kadirler Karasu Işık Tasarım: Vadim Kuskov Müzik Danışmanı: İhsan Kılavuz Koreografi: Fatih Haktan Coşkun Oyuncular Kadın: Hasibe Aygül Özgür Genç Erkek : Osman Kot / Anıl Şereflioğlu Genç Kadın : Sencan Köymen Erbaş Anne: Safinaz Özgür
FB İletişim